Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Промашени реформи........

3 posters

Go down

Промашени реформи........ Empty Промашени реформи........

Пишување by defo Чет Дек 17 2020, 00:47

Иницијална капсула за темава ми беше спојувањето на предмети, не ми е до толку за историјата, као демек, ептен јак предмет, полн небитни податоци, кои после 2 месеци, на 3-месечие ги заборававме.  Прашањето ми беше зошто прифаќаме пропаднати проекти, ова шо сега пробува со денешниов закон да се протне во образованието е всушност налик на Амерички систем, кој продуцира луѓе без општа култура, кои не знаат кај е Иран, незнаат каде е земјата која ја бомбардираат. Здравството го сјебаа од здравство во секое село, дури и со 10 луѓе, сега имаме тешко достапно здравство, ако сакаш да добиеш соодветен третман треба да бараш пријатели или иљадници евра за во приватни болници. 

И секако најбитното прашање, дали советниците шо го советуваат Тодоров, сега ја советуваат Мила?
defo
defo

Број на мислења : 3534
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Промашени реформи........ Empty Re: Промашени реформи........

Пишување by Nebula Чет Дек 17 2020, 10:20

Za obrazovanieto ne komentiram, nemam dovolno informacii za novite reformi. A zdravstvoto go unistivme vo momentot koga resivme deka izbranite i imenuvanite funkcioneri I administrativcite vredat poveke od lekarite i medicinskite sestri. Zatoa ne e iznenaduvanje nitu nívna vina sto pobaraa sredini kadeke bidat korektno vrednuvani.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Промашени реформи........ Empty Re: Промашени реформи........

Пишување by трендафил Чет Дек 17 2020, 18:24

Мене ми се допадна предлогот што го прочитав на социјалните мрежи историјата да се спои во еден премет со сексуалното воспитување. И така скоро цела историја ни ја одеб.а соседите, со дозвола на владата на Заев, се разбира, па тој дел од историјата може да го надополни сексуалното воспитување.
Македонија треба да усвои систем не само во образованието туку во сите области од некоја земја најпожелно од ЕУ со слични карактеристики како нас и да го копира нивниот општествен систем. Словениа на пример. Кога ќе застанеме на нозе може да направиме прилагодувања.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11233
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Промашени реформи........ Empty Re: Промашени реформи........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот